تبلیغات
نشریه آپاتیه - مصاحبه با آقای تصدیقی: شهردار محترم شهر آباده-قسمت دوم


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :آپاتیه
تاریخ:شنبه 5 شهریور 1390-10:54 ق.ظ

مصاحبه با آقای تصدیقی: شهردار محترم شهر آباده-قسمت دوم

نقاط حادثه خیز شهری، تکمیل پروژه تفریحی تل آسیاب، ساماندهی پارک معلم، راهکارهای مناسب جهت طراحی روشنایی، آب نما، نورپردازی و ... .

ج) امور فرهنگی و روابط عمومی : با عنایت به این که شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی و مردمی است شناسایی معضلات فرهنگی و ارائه راهکارها جهت حل آنها اهمیت ویژه ای دارد.

ایجاد معاونت فرهنگی یا کارشناس فرهنگی، گسترش طرح تکریم ارباب رجوع، ارتباط مستقیم با شهروندان، ایجاد سامانه تلفنی، فعال نمودن وب سایت شهرداری در سه بخش : 1- اطلاع رسانی به گونه ای که شهروندان بتوانند اطلاعات مورد نیاز مربوط به کار خود را از طریق وب سایت شهرداری کسب کنند. 2- ارزیابی و ارزشیابی واحدهای مختلف شهرداری، 3- اعلام نقطه نظرات و پیشنهادات شهروندان عزیز.

د) امور اقتصادی : امور اقتصادی با نگاه کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها، استفاده از روش های جدید امور مالی، جذب سرمایه، خصوصی سازی خدمات شهری.

ذ) معدن استقلال خاک نسوز : در بحث شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال باید گفت که شهرداری به عنوان سهامدار عمده شرکت علاوه بر تلاش در جهت احقاق حقوق خود پاسخگوی انتظارات سهامداران مردمی هم می باشد.

شهردار با حضور در جلسات هیئت مدیره شرکت و پیگیری امور به این مهم جامه عمل می پوشاند. یکی از پروژه های مهم که امید است در سال 1390 مورد بهره برداری قرار گیرد، اتمام ساخت و بهره برداری از کارخانه چینی بهداشتی صدف 2 و انجام امور مربوط به کارخانه کاشی و سرامیک استقلال است. البته به این موضوع اشاره کنم که بخشی از سود حاصل از معدن خاک نسوز در اعتبارات سالیانه شهرداری است. اینجانب همواره به این موضوع هم توجه نموده ام که راهکارهایی را بررسی نمائیم که با بهره گیری از سود حاصل از معدن بجز کارهای عمرانی جهت اموری سرمایه گذاری گردد که برگشت سرمایه هم داشته باشد و برای تسریع در رسیدن به اهداف خود تشکیل کمیته های تخصصی در شهرداری را لازم می دانم.

آپاتیه : چگونگی مشارکت و همکاری مردم با شهرداری را برای خوانندگان تشریح بفرمائید.

* همکاری مردم در حل مسائل و مشکلات شهر، شرکت در فرآیند برنامه ریزی، آشنایی مردم با حقوق شهروندی خود ( که می تواند باعث خودکنترلی و شهر کنترلی گردد ) حفظ و نگهداری پارک ها، فضای سبز و ... .

آپاتیه : اعتبار و درآمدهای شهرداری از چه محل و منابعی تأمین می گردد؟

* درآمدهای ناشی از عوارض عمومی، درآمدهای ناشی از عوارض بر ساختمان ها و اراضی ( نوسازی، پروانه های ساختمانی، مازاد تراکم، تفکیک اراضی )، درآمدهای ناشی از ارتباطات و حمل و نقل، درآمدهای ناشی از سود حاصل از معدن خاک نسوز.

آپاتیه : به تشکیل کمیته های تخصصی اشاره ای فرمودید، در مورد نیروهای این کمیته ها توضیح بفرمائید؟

* تعدادی از نیروهای کمیته تخصصی افرادی هستند که در شهرستان مشغول بکار هستند و به تناسب موضوعات با آنان مشورت می شود، اما برای طراحی و اجرای بعضی از پروژه های بزرگ ( میدان امام حسین(ع)، پروژه تل آسیاب و ... ) .....

ادامه دارد


ساعت فلش

كد تقویم

قالب وبلاگ

کد نمایش آب و هوا

کد نمایش آب و هوا

آمار سایت

قالب وبلاگ